„Šiaurės kinas mano mokykloje. Pažinti kitą.“ 2008 - 2009 „Šiaurės kinas mano mokykloje. Pažinti kitą.“ 2008 - 2009

Projektas ,,Šiaurės kinas mano mokykloje. Pažinti kitą“ yra 2006 metais pradėtos programos ,,Kinas mano mokykloje“ dalis. Šiame projekte kviečiame Jus, mieli mokytojai, ne tik naudoti kiną savo pamokose, įgyti gilesnių žinių apie kino kalbą, bet taip pat iš arčiau susipažinti su šiuolaikiniu Danijos, Suomijos ir Švedijos kinu ir šių šalių kino edukacijos mokykloje praktikomis. Šiuo projektu siekiame parodyti, kad filmas yra daugiasluoksnis kūrinys, atviras analizės pjūvių įvairovei. Šiaurės šalių filmų programa sudaryta atsižvelgiant į temą - „Pažinti kitą“. Ši tema pasirinkta įvertinus poreikį ugdyti jaunų žmonių toleranciją, pagarbą, smalsumą ir kitas savybes, kurios ypatingai aktualios daugiakultūrinėje visuomenėje, vystant kultūros dialogą. Projekto programą sudarančių filmų analizę ir interpretaciją  siūlome kūrybingai taikyti literatūros, pilietinio ugdymo, kalbų, istorijos, politologijos, filosofijos, dorinio ugdymo, menų bei kitose pamokose ir neformalaus ugdymo užsiėmimuose.

Pirmoje projekto „Šiaurės kinas mano mokykloje. Pažinti kitą“ dalyje (2008 metų balandžio mėnesį) buvo organizuotas dviejų dienų seminaras, kurį vedė kviestiniai instruktoriai Henrik Højer (Danija) ir Eva Westergren (Švedija), aktyviai veikiantys kino edukacijos srityje Skandinavijos šalyse. Kino edukacijos specialistai pristatė projektui parinktų Šiaurės šalių filmų kaip švietimo priemonės galimybes ir pasidalino savo patirtimi su mumis, programos organizatoriais, bei 30 mokytojų iš penkerių Lietuvos miestų. Po seminaro apibendrindami Lietuvos bei Šiaurės šalių patirtį, naudojant kiną kaip švietimo priemonę, išleidome metodinį leidinį. Antrojoje projekto dalyje (2008 m. rudenį) siekiame šį metodinį leidinį ir filmus pristatyti visiems besidomintiems Lietuvos mokyklų mokytojams.
 

Pastarosios projekto dalies metu 2008 metų spalio – gruodžio mėnesiais visose Lietuvos apskrityse vykdomi seminarai skirti socialinių ir humanitarinių dalykų mokytojams.  Seminarų metu pristatysime kino naudojimo ugdymo procesuose metodikas bei projekto filmus, vyks darbas grupėse. Pasibaigus seminarams, jų dalyviai dirbs su seminarų metu padalintais filmais savo mokyklose, o metų pabaigoje susitiksime projekto įvertinimo seminare.

 

Projektą rekomenduoja LR Švietimo ir mokslo ministerija.

 

Projekto rėmėjai:

 

 328E84E142D94681B1B3D7916CE3DFCE.gif  LRKM Logo_spalvotas.jpg       
 

      
 

      kulturu_dialogas.png                eu_flag.PNG
 

 
 

Projekto partneriai:
 

 
 

kmm_remejai.PNG