Kino kūrimo technikos Kino kūrimo technikos
PiksiliacijaPiksiliacija – tai animacijos būdas, kai po kadrą fotografuojami judantys žmonės. Filmui sukurti reikalingi mažiausiai du žmonės – fotografas ir aktorius. Pasitarę jie sugalvoja scenarijų tema „Aš moku skraidyti" (arba bet kuria kita jūsų sugalvota tema). Pavyzdžiui, filmas prasideda kai aktorius stovi arti prie fotoaparato, iššoka į orą ir tuo metu yra nufotografuojamas. Po to žengia nedidelį žingsnelį atgal, vėl šoka į orą ir vėl yra nufotografuojamas. Taip kartojasi, kol aktorius pradingsta tolumoje. Galima fotografuoti ir kelis žmones pašokusius į orą, arba tik aktoriaus kojas pakilusias nuo žemės. Fotografuojant daug kartų į orą pašokusį žmogų sudaroma iliuzija, kad žmogus skraido.

 

Pavyzdys:

 


Piksiliacijos būdas leidžia sukurti daugybę siurrealistinių situacijų ir efektų, kurių pasigendama tikrame gyvenime. Pavadinimas „piksiliacija“ yra kiles iš angliško žodžio „pixie“, kuris reiškia „mitologinė būtybė, laumė, elfas". Taip yra todėl, kad piksiliacijos būdu sukurtuose animaciniuose filmuose žmonės įgyja stebuklingų galių, pavyzdžiui gali skraidyti.Filmo kūrimo metu vaikai išmoks dirbti komandoje, sukurti trumpą siužetą, jį suvaidinti ir žiūrėjimui paruošti animacinį filmą.


Instrukcijos

 Filmui sukurti reikalingas fotoaparatas, trikojis ir kompiuteris. Reikia gerai pritvirtinti fotoaparatą prie trikojo, kad dažnai spaudžiant fotografavimo mygtuką kadras išliktų stabilus, fotoaparatas nejudėtų. Prieš pradedant fotografuoti, reikia susirasti tinkamą aplinką. Geriausiai tinka laukas ar sporto aikštė, kurioje daug vietos judėti. Susiradus tinkamą vietą, joje atsistoja aktoriai, fotoaparatas pritvirtinamas prie trikojo ir daugiau nebejudinamas iki fotografavimo pabaigos. Kuriant animaciją svarbu žinoti tai, kad kuo mažesniais žingsneliais aktorius paeis atgal ir kuo daugiaus kadrų bus nufotografuota, tuo plastiškesnis, ilgesnis bus filmas.

Baigus fotografuoti, nuotraukos yra įkeliamos į kompiuterį, į naują aplanką, kurį pavadinkite “skraidau”. Dauguma kompiuterių su "Windows" operacine sistema turi “Windows Movie Maker” programą. Atsidarykite ją ir įsikelkite nuotraukas, pasirinkdami “Import media” mygtuką viršutiniame kairiame kampe. Kad nereiktų įkėlinėti po vieną nuotrauką, galite pažymėti pirmą nuotrauką ir įspaudę mygtuką “shift” klaviatūroje, pasirinkti paskutinę nuotrauką iš aplanko “skraidau”. Taip pažymėsite visas nuotraukas ir jas įsikelsite į programą. Dabar nuotraukos yra programoje. Prieš įdedant nuotraukas į laiko juostą “timeline”, svarbu nustatyti vienos nuotraukos trukmę, tai yra kaip greitai nuotraukos keisis. Programos viršutinėje juostoje spauskite “Tools”, tuomet “Options” ir pasirinkite “Advanced”. Ten pakeiskite “Picture duration” į "0.25", “Transition duration” į "0", o “Video format” į “PAL”. Dabar galite įkelti nuotraukas į laiko juostą. Pasirinkite visas nuotraukas su “shift” mygtuku taip pat, kaip ir įsikėlėte į programą. Teliko išsaugoti filmuką kompiuteryje. Programos viršutinėje juostoje spauskite “File”, tuomet “Save Movie File”. Sugalvokite filmo pavadinimą, pavyzdžiui “skraidau” ir spauskite “Next”, o tada “Publish” ir netrukus animacinis filmas bus išsaugotas jūsų kompiuteryje.
Savaime aišku, šios instrukcijos - tik rekomendacija, jei turite kitą mėgstamą montavimo programą ir mokate su ja dirbti - pirmyn!

Svarbu žinoti tai, kad dirbant lauke šaltame ore fotoaparato elementai išsikrauna greičiau. Jei yra galimybė, reikėtų turėti atsarginių elementų.
Fotografuokite visada horizontaliai, nesukite fotoaparato vertikaliai ar kampu. Juk žemės paviršių suvokiame kaip plytintį horizontaliai, be to, filmus esame įpratę matyti būtent tokiu formatu, taigi ir jūsų filmukas atrodys realiau, jei išlaikysite fotoaparatą horizontaliai.

Išsaugotą filmą kompiuteryje galite parodyti draugams ar įkelti į internetines video svetaines Youtube.com arba Vimeo.com. O tai pat iš keleto filmukų galite sudėti vieną ilgesnį filmą.Klausimai refleksijai

Kuriant animaciją labai svarbu yra kruopštumas ir ištvermė, kur tai pajutote?
Kaip sekėsi dirbti komandoje, ar visada radoje bendrą nuomonę, ar teko nusileisti ar ėjote į kompromisus?
Kokių stebuklingų galių Jūsų personažas įgijo filme?